O mně

Patřím mezi tzv. multipotenciály a ve stále složitějším světě specializací jsem universálem, který staví na souvislostech a vhledu do mnoha oborů – ať je to podnikání, online marketing, ale i zdravý životní styl nebo kultura.

Profesně jsem začínal u muziky – nejdříve v prima partě okolo Radia Strahov (později Akropolis), 10 let jsem vedl internetový hudební časopis Freemusic.cz, později pak další hudební web Xplaylist.cz. Kromě psaní a editovaní textů jsem si také vyzkoušel, jaké je to vydat cédéčko nebo organizovat koncerty.

Později jsem začal stavět webové stránky pro volnonožce, neziskové a kulturní organizace. Pro své klienty, a také pro vlastní projekt Vegmania.cz, jsem okolo webů začal navrhovat a tvořit marketingové ekosystémy (newslettery, sociální sítě, obsahové strategie pro SEO…), které přivádí a vrací na web ty správné návštěvníky.

Osudové setkání s Naučmese.cz mě přivedlo k lektorování a mými kurzy o podnikání, a později také rostlinné stravě, už prošlo přes 2000 účastníků. Jsem stále nadšený pro učení se novým věcem, sám jsem absolvoval desítky kurzy z rozličných oborů.

Miluju život na volné noze a snažím se pro něj nadchnout i ostatní. Pokud se chcete vydat podobnou cestou, rád vám na ní budu průvodcem a pomocníkem. Napište mi.

Výběr z odborných kurzů a školení

Dlouhodobý marketing (Daniel Nytra), Internetový marketing (Inizio Academy), SEO škola (Josef Řezníček / Včeliště), SEO školení Collabim (Collabim), Školení a workshop linkbuildingu (Marek Hnátek), Jak účinně propagovat značku i s malým rozpočtem (Filip Doskočil), MailChimp (Roman Lelek), Jak si emailingem vybudovat stálé zákazníky (Dominik Formánek), Jak na sociální sítě? (Naučmese Fest), Grafika pro negrafiky – Canva (Linda Martišková), školení Na volné noze (Robert Vlach)

Další absolvované kurzy
Výcvik Metod zážitjové pedagogiky (Prázdninová škola Lipnice), Základy NLP pro reálný život (Jiří Martišek), Jak na investování (Michal Doubek), Dividendové akcie jako ideální zdroj pasivního příjmu (Tomáš Tatranský), Naučte se pořádat webináře (Jindřich Světnica), Jak připravit zážitkový webinář (Adam Marčan), Jak vydat knihu (Lucie Gramelová), Facilitační techniky (Erika Piesch), Facilitace online meetigu (Michal Knotek / Edutica)…

Nástroje, které nejčastěji používám

redakční systémy – WordPress, Drupal
e-mailové nástroje – Mailchimp, Ecomail
SEO – Collabim
sociální sítě – Meta Business Suite
grafika, vizuály – Canva, Adobe Photoshop
další nástroje – ZoomPro, Evernote, Notion

Pavel Ovesný