Konzultace webu

Chystáte se postavit si vlastní web? Vytvořili jste si web vlastními silami? Jistě, dnes existuje řada nástrojů, jak mít pěkné internetové stránky. Laici ale vidí především vizuální stránku webu, ale mnohdy už neprohlédnou souvislosti, logiku a mnohé technikálie, které stojí v pozadí. Výsledek? Ušetřili jste sice na tvorbě webu, ale nepřináší vám takový přínos, jaký jste očekávali.

Pohled a pomoc zkušeného tvůrce vám ale může s malou investicí pomoci najít mnohá užitečná vylepšení, které zvýší výkon vašeho webu a naopak snížit možná rizika. Tak například:

Redakční systém WordPress je nejpopulárnější systém na tvorbu webů, což z něj ale také dělá častý cíl spamerů, robotů a pokusů o hacknutí webu. Dobré zabezpečení je základ.

Zátěž internetových robotů také zpomaluje váš web. Nadbytečné pluginy, nevědomost o možnostech zrychlení webu, zbytečně velké obrázky, nadbytečné pluginy. To vše způsobuje, že stránky se načítají pomaleji, než by mohly. A to nemají netrpěliví návštěvníci webů rádi. A co nemají rádi oni, nemají rádi vyhledávače.

Vyhledávačům nesvědčí špatné interní prolinkování, u blogových webů mnohdy kanibalizace klíčových slov, nevhodná práce se štítky. A díky chybějícím meta tagům můžete být v konkrenci ostatních stránek ve výsledcích vyhledávání za chudé příbuzné.

Nemluvě o tom, že vám chybějící kódy užitečných analytických nástrojů, takže při redesignu, startu placených kampaní se nemá najmutý markeťák o co opřít. Tato data zpětně nezískáte.

Napište mi a připravíme spolu zadání pro váš nový web. I když se nakonec rozhodnete postavit si ho sami, budete znát konkrétní kroky a co vše by měl moderní web a ekosystém okolo něj obsahovat. A pokud už web máte, formou jednorázové konzultace navrhnu vylepšení. A případně vám pomohu rovnou mnohé z nich realizovat.

Pavel Ovesný